Vaše dotazy & odpovědi
Proč jsou vaše produkty v tekutém stavu?
VIANUTRA preferuje spíš tekutou formu, protože ta nezatěžuje žaludek a tak sa rychleji všechny látky z výživového doplňku dostanou do organismu.
Proč je potřeba mít výživové doplňky v ledničce?
Doporučujeme skladovat výživové doplňky VIANUTRA při teplotě do 25°C, takže není nutné je mít v ledničce, s výjimkou velmi teplých dní. Některé vitamíny, především vitamíny skupiny B, jsou ale termolabilní a při vysoké teplotě se znehodnocují.
Je potřeba výživové doplňky užívat před jídlem nebo po jídle? Na čem to závisí?
Doporučujeme je užívat po jídle, protože se mají stát součástí naší stravy a zkvalitnit ji.
Může se výživový doplněk pokazit?
Záruční doba, podobně jako na potravinách, je uvedena na každém výrobku. Do jejího uplynutí je kvalita výrobku zaručená.
Může se výživový doplněk pokazit?
Záruční doba, podobně jako na potravinách, je uvedena na každém výrobku. Do jejího uplynutí je kvalita výrobku zaručená.
Po jak dlouhém čase zjistím, zda výživové doplňky opravdu fungují?
Je to individuální. Někteří jedinci pociťují benefit jejich užívání v kratší době, jiní po delším období. Je pravděpodobné, že to závisí na celkovém výživovém statusu uživatele. Ikdyž subjektivně nepociťujeme účinek, neznamená to, že je přípravek neúčinný. Jeho přínos se může ukázat např. na zlepšeném krevním obrazu nebo na zlepšení některých biochemických parametrů (cholesterol, cukr, krevní tlak...).
Kdy mohou výživové doplňky brát děti?
Je možné s nimi začít už v předškolském věku (t.j. 4 až 5-leté děti), kdy je vhodné podpořit imunitní systém, ale i celkový vývin a růst a připravit organismus dítěte na školní období.
Je možné se výživovými doplňkami předávkovat?
Předávkování přírodním výživovým doplňkem prakticky neexistuje (může se jen přechodně vyskytnout průjem).
Jaký je rozdíl mezi přírodním a v laboratořích uměle zpracovaným přípravkem?
Základní rozdíl mezi přírodním a syntetickým produktem spočívá ve zdroji. Přírodní jsou získávané z potravy, resp. z výtažků různých rostlin, ovoce nebo zeleniny. Syntetické se vyrábějí v laboratořích. Zahrňují vitamíny, minerály, aminokyseliny a další podobné látky a jejich cílem je napodobit způsob, jakým účinkují přírodní živiny v našem těle. Významný rozdíl je ale i v procese výroby přírodních a syntetických vitamínů, jako i v míře jejich využití v těle, což například při syntetických neznáme. Dokonce se ale zjistilo, že některé ze syntetických přípravků způsobují alergii.
Lékařská poradna
Máte otázky ohledně užívání našich produktů? Nevíte jak výživové doplňky Vianutra správně dávkovat?<br>
Nebo Vám není jasné, zda a jak je vhodné výživové doplňky Vianutra kombinovat s odbornou terapií?
Na tyto a další podobné otázky Vám s radostí odpoví MUDr. Melita Hromadová, CSc.
Dotazy jiného charakteru zasílejte prostřednictvím kontaktního formuláře na záložce KONTAKT.
Zeptejte se přímo doktorky!

MUDr. Melita Hromadová, CSc. vystudovala Lékařskou fakultu UK v Bratislavě, odbor pediatrie. Pracovala jako samostatný vědecko-výzkumný pracovník v Ústavě experimentální endokrinologie, Slovenské akademie věd, kde se podílela na projektech zaměřených na vliv výživy na metabolismus a hormonální funkce. Vedla měření cholesterolu a rizikových faktorů civilizačních onemocnění v slovenské populaci a odborné poradenství ve 35 městech SR. Byla členkou mnohých odborných združení jako jsou Slovenská pediatrická společnost, Slovenská společnost pro výzkum aterosklerózy a Združení Zdravá výživa. Je autorkou více než 100 odborných publikací a článků. Více jak 25 roků se věnuje významu suplementace organismu látkami s antioxidační aktivitou v prevenci vzniku a rozvoje civilizačních onemocnění.